Цифрові мультиметри

Суббота, 16 Март 2013 16:25
Цифрові мультиметри

З гарною схемою і хорошим мультіметром професійний електрик може знайти причину практично будь-якої проблеми.

Є два основних типи мультиметрів, цифрові й аналогові.

Аналогові мультиметри мають стрілочний прилад, а цифрові мультиметри РК або світлодіодний дисплей. Враховуючи сучасні вимоги до точності при перевірці електричних систем, краще мати цифровий мультиметр, але аналогові мультиметри досі використовуються.

Ця стаття присвячена цифровому мультиметру. Цифровий мультиметр має багато функцій. Як і при роботі з будь-яким інструментом чи обладнанням, необхідно прочитати і слідувати інструкції на цифровий мультиметр. Це захистить Вас і Ваше електрообладнання.

Всі цифрові мультиметри можуть перевірити напругу, струм і опір. Ці три функції, необхідні коли намагаються знайти проблему. Коли ви купуєте цифровий мультиметр, одна з найважливіших речей, на яку потрібно звернути увагу - це внутрішній опір мультиметра. Більшість цифрових мультиметрів мають дуже високий внутрішній опір. Оскільки мультиметр є частиною ланцюга в якій проводяться вимірювання, його внутрішній опір буде впливати на протікання струму через вимірювану ланцюг. Якщо цифровий мультиметр має дуже високий опір то це викличе незначну зміну в поточній схемі. Якщо внутрішній опір мультиметра невисокий, у перевіреній схемі можуть виникнути істотні зміни. Це може викликати збої в роботі електронних систем, оскільки підвищений струм може пошкодити компоненти проходять перевірку, або, принаймні, змінити свідчення або викликати зміну сигналу. Найкраще, використовувати мультиметр, який має опір не менше 10 МОм. При цьому струм проходить через вимірювальний прилад настільки малий що не вносить зміни до проверяемую схему.

multimeterМайже всі цифрові мультиметри мають функцію автоматичного визначення діапазону вимірювання. Це дозволяє спростити процес вимірювання. Деякі цифрові мультиметри дозволяють перевизначити автоматично обраний діапазон і вручну вибрати потрібний діапазон. Деякі цифрові мультиметри не мають цю опцію і діапазон виміру повинен бути встановлений вручну.

Опір вимірюється в Омах, кілоомах, мегаомах. 1 кілоом дорівнює 1000 ом. 1 мегаом дорівнює 1 000 000 ом. На мультиметри кілооми позначається – К, мегаоми – М. При вимірюванні струму буде відображатися А – ампер, мА - міліампер або 1/1000 ампера. Напруга також буде відображатися у вигляді мВ або вольт. Коли ви проводите вимірювання за допомогою цифрового мультиметра, який має функцію автоматичного визначення діапазону вимірювання, зверніть увагу який діапазон виміру відображається. Ви можете помилитися і прийняти 10 мА за 10 ампер.

Більшість цифрових мультиметрів, які мають функцію автоматичного визначення діапазону вимірювання відображають результат вимірювання з комою. При відображенні на екрані 1,2 А Ви подивитеся 12 А, якщо Ви не помітите десяткову крапку.

Вимірювання струму

У мультиметра є межа струму, який можна їм виміряти. Ця межа зазвичай надрукована на мультиметрі поряд з роз'ємом для підключення червоного проводу. Напис "10 Amps Max" говорить про те, що якщо струм, який буде проходити через прилад, буде більше 10 А, то запобіжник згорить. Якщо Ви заміните запобіжник на двадцатіамперний, то мультиметр згорить і більше не буде підлягати ремонту. Краще купувати мультиметр, який витримує струм принаймні 20 А, для тестування автомобільної електропроводки.

Багато цифрові мультиметри мають індуктивний датчик, який затискається навколо дрота з вимірюваним струмом. Цей вимір заснований на принципі електромагнітної індукції, створюваної струмом, що протікає через дріт. Мультиметри, у яких є індуктивний датчик зазвичай мають більш високу межу вимірювання струму. При вимірі таким приладом Вам не потрібно відключати дроти, щоб зробити вимір.

Вимірювання напруги

За допомогою вольтметра Ви можете перевірити напругу джерела живлення. Якщо має бути 220В а є тільки 170В електроприлади можуть не працювати. Так само при вимірюванні напруги на елементі має бути 12 вольт, а насправді 0 вольт, значить в ланцюзі є обрив. Вам потрібно буде простежити весь ланцюг, поки не знайдете місце обриву.

Вимірювання опору

Ще одна корисна функція цифрового мультиметра - омметр. Омметр вимірює електричний опір ланцюга. Якщо опору в ланцюзі немає, то омметр буде показувати 0. Якщо в ланцюзі обрив, прилад покаже бескінечність. Омметр використовує свій власний акумулятор або батарейки, щоб провести вимірювання опору. Тому не повинно бути ніякої напруги в вимірюваному ланцюгу, інакше омметр буде пошкоджено. Коли елемент перевіряється, червоний дріт є позитивним, а чорний провід – негативним. Струм від батареї потече через елемент і прилад буде визначати опір залежно від падіння напруги. Якщо компонент має розімкнутий контакт, прилад покаже бескінечний опір. Індикація 0 Ом означає, що немає ніякого опору в компоненті, і це коротке замикання. Якщо компонент повинен мати опір 1000 Ом а тест показує, що опір 100 Ом, значить компонент пошкоджений.

Аналогові омметри потрібно калібрувати перед їх використанням. На аналоговому приладі є гвинт для виконання калібрування. Для калібрування омметра, ви повинні з'єднати червоний і чорний дроти разом і повернути регулювальний гвинт, поки стрілка не встане рівно на 0. Ви повинні робити це кожен раз при використанні омметра і щоразу при зміні межі вимірювання.

Цифровий мультиметр не потрібно так налаштовувати, він налаштовується автоматично. З'єднайте щупи мультиметра для перевірки настройки приладу.

Такі три основні функції всіх цифрових мультиметрів. Деякі цифрові мультиметри мають багато інших функцій, таких як тести діодів, вимірювання частоти і температури.

Ключові фрази для пошуку: цифровий мультиметр, аналоговий омметр, вимірювання опору, вимірювання напруги, вимірювання струму, типи мультметрів, цифровой мультметр, измерение тока, измерение напряжения, измерение сопротивления, функции цифровых мультиметров, функции мультиметров, цифровой мультметр купить, мультметр купить.

Мультиметры Электроприборы Hits 6348

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Вы комментируете как Гость.